Györe László folytatta remek menetelését a Rióban zajló, 1,9 millió dollár összdíjazású 500-as ATP-tornán: a zentai teniszező az első fordulóban a világranglista nyolcadik helyezettjét, az osztrák Dominic Thiemet győzte le két játszmába (6:3, 6:3). Thiem, aki tavaly döntőt játszott a Roland Garroson a torna első kiemeltje volt. Györe a második fordulóban a világranglista 73. helyezettje, a japán Daniel Taro ellen is remekelt: ezt a meccset is mindössze hat játékot veszítve nyerte meg (6:4, 6:2), s bejutott a negyeddöntőbe.

A zentai játékos az első játszmában 4:4-nél nyerte el a japán adogatójátékát, s a második szettlabdát kihasználva negyvenöt percnyi játék után 6:4-re győzött. A folytatás remekül kezdődött a világranglista 90. helyén álló Györének, aki mindjárt egy breakkel kezdett, majd 4:2-nél Taro másodszor is elveszítette az adogatójátékát. A zentai 5:2-nél a mérkőzés megnyeréséért adogathatott, s nem remegett meg a keze: az első meccslabdát azonnal győzelemre váltotta, így 85 perc után 6:4, 6:2-re megnyerte a mérkőzést.

A győzelmének köszönhetően Györe az élő ranglistán a 71. helyre lépett előre, ami pályafutásának eddigi legjobb helyezése. A negyeddöntőbe jutás a brazil tornán 49 140 dollárt ér.

Györe következő ellenfele a norvég Casper Ruud (135. a világranglistán) és a portugál João Sousa (40.) mérkőzés győztese lesz.