Habár két góllal is vezetett, a végén be kellett érnie egy ponttal a magyar labdarúgó-válogatottnak a lengyelek elleni világbajnoki selejtező-mérkőzésen, amelyet a budapesti Puskás Arénában rendeztek meg: a találkozó végül 3:3-as döntetlennel ért véget.

A magyar válogatott már a hatodik percben megszerezte a vezetést, amikor Fiola átadásával Sallai Roland lódult meg, s végül tizennégy méterről kilőtte a bal alsó sarkot. A hazaiak előnyét Szalai Ádám duplázta meg az 52. percben, amikor egy blokkolt lövés után pontosan elébe pattant a labda, ő pedig higgadtan és okosan a hosszú sarokba emelt. Hihetetlen, de a kétgólos magyar előny ötvennégy másodperc alatt tűnt el: a 60. percben Piatek közelről szépített, majd a következő támadást Kamil Józwiak fejezte be góllal (2:2). A 77. percben Willi Orban révén Magyarország ismét vezetést szerzett, azonban öt perccel később Robert Lewandowski egy villanásával ismét döntetlenre módosította az állást. A találkozó végéig az eredmény már nem változott (igaz, még egy Fiola piros lapot hozott a négyperces bírói ráadás), így a magyar válogatott egy pontot szerzett a 2024-es katari világbajnokság selejtezőjének első mérkőzésén.

A csoport többi találkozóján: Anglia-San Marino 5:0, Andorra-Albánia 0:1.

A magyar válogatott március 28-án San Marino vendégeként lép pályára a második fordulóban.

Szalai Ádám góljával Magyarország megduplázta előnyét (Fotó: Nemzeti Sport)