A 2020-as Európa-bajnokság legnagyobb meglepetését okozta a svájci labdarúgó-válogatott, amely a tizenegyesek biztosabb értékesítésével legyőzte a világbajnok franciákat, akik számára véget ért a kontinensbajnokság, míg Svájc az elődöntőbe jutásért Spanyolországgal mérkőzik. A rendes játékidő végén 3:3 volt az eredmény, és a kétszer tizenöt perces hosszabbítás alatt sem változott az állás.

Meglepetésre a svájciak szerezték meg a vezetést az első negyedóra végén, amikor Haris Šeferović pontos fejesét Lloris nem tudta hárítani. A szünetig Svájc megőrizte egygólos előnyét, s az 55. percben meg is duplázhatta volna, ugyanis a VAR jelezte, hogy Pavard szabálytalankodott, s ezért tizenegyes jár. A labda mögé Ricardo Rodriguez állt, akinek a lövését azonban Lloris védte.

Ezt követően a franciáknak három perc kellett, hogy megfordítsák a mérkőzést: Benzema az 57. és az 59. percben is betalált, előbb lábbal, másodszor fejjel. Miután Paul Pogba is – egy irtózatosan nagy góllal – feliratkozott a góllövőlistára a 75. percben, úgy tűnt, hogy innen Svájc már nem tud felállni. Ők azonban erre rácáfoltak, s a 81. percben Šeferović megszerezte saját és csapata második gólját is, majd a rendes játékidő utolsó percében Gavranović egy remek csel után kilőtte a jobb alsó sarkot, így következhetett a kétszer tizenöt perc hosszabbítás, amelyben nem született gól. A tizenegyespárbaj során az első kilenc lövő betalált, s 5:4-es svájci vezetésnél Mbappé lövését Sommer hárította, így Svájc jutott a legjobb nyolc közé.

A svájciak a negyeddöntőben Spanyolországgal játszanak a négy közé jutásért.

AZ EGYENES KIESÉSES SZAKASZ, NYOLCADDÖNTŐ

Június 26., szombat, 18 óra, Amszterdam: Wales–Dánia 0:4

Június 26., szombat, 21 óra, London: Olaszország–Ausztria 2:1

Június 27., vasárnap, 18 óra, Budapest: Hollandia–Csehország 0:2

Június 27., vasárnap, 21 óra, Sevilla: Belgium–Portugália 1:0

Június 28., hétfő, 18 óra, Koppenhága: Horvátország–Spanyolország 3:3 – hosszabbítás után 3:5

Június 28., hétfő, 21 óra, Bukarest: Franciaország–Svájc 3:3 – tizenegyesek után 4:5

Június 29., kedd, 18 óra, London: Anglia–Németország (44. mérk.)

Június 29., kedd, 21 óra, Glasgow: Svédország–Ukrajna (43. mérk.)

NEGYEDDÖNTŐ

Július 2., péntek, 18 óra, Szentpétervár: Svájc–Spanyolország (45. mérk.)

Július 2., péntek, 21 óra, München: Belgium–Olaszország (46. mérk.)

Július 3., szombat, 18 óra, Baki: Csehország–Dánia (47. mérk.)

Július 3., szombat, 21 óra, Róma: 43. mérk. győztese–44. mérk. győztese (48. mérk.)

Paul Pogba gólja a Svájc elleni mérkőzésen (Fotó: UEFA EURO 2020)