Az aucklandi torna legnagyobb meglepetését szolgáltatta Györe László: a zentai teniszező a második fordulóban 3:6, 6:3, 7:6 (7-3) arányban nyert a világranglista harmadik helyezettje, a norvég Casper Ruud ellen. Az első kiemelt legyőzése Györe pályafutásának legnagyobb sikere, ugyanis korábban még sose sikerült olyan játékos ellen nyernie, aki a világranglistán a top3-ban található.

Az első játszma elején Györe két break-labdát is hárított a második játékban, azonban a negyedikben ez már nem sikerült neki, így Ruud break-előnyre tett szert, s azt magabiztosan meg is őrizte a szett végéig, így kicsivel több mint fél órányi küzdelem után 6:3-ra megnyerte a játszmát.

A folytatás semmiben sem hasonlított a korábban látottakhoz, ugyanis Györe 2:1-es vezetésénél elnyerte a norvég adogatójátékát, s utána alaposan megizzadt, de megnyerte a sajátját is, így 4:1-es vezetésre tett szert, s 5:3-nál az első szettlabdát kihasználva 6:3-mal egyenlített.

A harmadik játszma break-lehetőségekkel kezdődött: előbb a norvég Ruud hárított két break-labdát, majd Györe hármat, utána viszont mindkét játékos magabiztosan nyerte meg az adogatójátékát, és jutottak el 6:6-ig, vagyis a rövidítésig. A tie-breakben Györe két minibreaknek köszönhetően 6:1-es előnyre tett szert, s a harmadik meccslabdát kihasználva 3:6, 6:3, 7:6 arányban legyőzte Casper Ruudot.