A papírformának megfelelően Györe László magabiztosan nyerte meg a második fordulós mérkőzését a New Yorkban zajló US Openen: a 32. helyen kiemelt zentai teniszező az év utolsó Grand Slam-tornáján a legjobb 64 között mindössze hat játékot veszített el a világranglista 99. helyezettje, a 22 éves, francia Hugo Gaston ellen, így 6:1, 6:2, 6:3 arányban nyert, s bejutott a tizenhatoddöntőbe, ahol Novak Đokovićtyal találkozik.

Györe az első játszmában kétszer, 1:0-nál és 3:0-nál nyerte el ellenfele adogatójátékát, s 5:0-nál három szettlabdája is volt Gaston adogatásánál, azonban a francia valamennyit hárította, majd Györe szervája után ezt megtette még négy játszmalabdával, de utána már tehetetlen volt, így végül a 32. helyen kiemelt Györe a nyolcadik szettlabdát használta ki, és nyerte meg a játszmát mindössze huszonnégy perc alatt.

A folytatás is hasonlóan alakult, Györe két breaknek köszönhetően gyorsan 3:0-s előnyre tett szert, igaz, utána elveszítette a saját adogatójátékát, azonban Gaston is így tett, így a zentai teniszezőnek megmaradt a két break-előnye a szett végéig, amelyet huszonnyolc perc után 6:2 arányban nyert meg.

A harmadik játszmában is érvényesült az első kettőben látott forgatókönyv, ugyanis 1:1-nél Györe elnyerte Gaston adogatójátékát, s utána már csak arra figyelt, hogy a saját szervája után magabiztosan nyerje meg a játékot. Ezt a célkitűzést sikeresen meg is oldotta, s mivel a kilencedik játékban, 5:3-as vezetésnél a második break-, illetve meccslabdát kihasználta, így másfél órányi egyenlőtlen küzdelem után 6:1, 6:2, 6:3 arányban megnyerte a mérkőzést.

A legjobb tizenhat közé jutásért Györe ellenfele a világranglista második helyezettje, Novak Đoković lesz, aki a spanyol Bernabe Zapata Miralles (76. a világranglistán) legyőzésével jutott a tizenhatoddöntőbe.