Spanyolország válogatottja négy góllal, 27:23-ra legyőzte a világbajnok francia csapatot a horvátországi férfikézilabda Európa-bajnokság pénteki, első elődöntőjében.

Már a 11. percben három gól volt az előző kontinenstornán ezüstérmes spanyolok előnye, és ezt nagy csatában megőrizték a hajráig, majd kiváló védekezésüknek és pontos lövéseiknek köszönhetően növelni is tudták (15:9). A franciák az első félidő utolsó 13 percében csak egyszer voltak eredményesek.
A spanyolok vajdasági származású kapusa, a keretbe csütörtökön behívott Sterbik Árpád először a 21. percben lépett pályára, és rögtön kivédte Kentin Mahé büntetőjét. Az eset érdekessége, hogy ők ketten nyártól csapattársak lesznek a Telekom Veszprémben. Hamarosan Michaël Guigou egy ejtéssel próbálkozott, de ezt a hétméterest is hárította a kapus.
A második felvonásban is rendkívül taktikusan kézilabdázott Spanyolország csapata, és a meccs háromnegyedénél már kilenc találattal vezetett (23:14). Sterbik négyből a harmadik büntetőt hárította, a helyi műsorközlő pedig külön figyelmet szentelt neki, és megemlítette, hogy csütörtök reggel még szkopjei lakásában ébredt, péntek este pedig már az elődöntőben véd.

Sterbik bekerült a franciák elleni keretbe

Az adai Sterbik Árpád bekerült a spanyol férfi kézilabda-válogatott keretébe, amely a pénteki elődöntőre készül a horvátországi Európa-bajnokságon – írja az MTI. A spanyol szövetség Twitter-oldalának tájékoztatása szerint a 38 éves játékost azért utaztatták macedón klubjától, a Bajnokok Ligája-győztes Vardartól csütörtökön Zágrábba, mert Gonzalo Pérez de Vargas térde megsérült szerda este, amikor csapata legyőzte a címvédő német válogatottat a középdöntő utolsó játéknapján.

A franciák hét perc alatt hat gólt lőttek sorozatban, így izgalmassá tették a hajrát.
A mezőny legeredményesebb játékosa a spanyol Ferran Sole volt, aki kilenc lövésből hétszer volt eredményes. A franciák legjobbja, Cedric Sorhaindo mind az öt kísérletét gólra váltotta.
A spanyolok ötödik alkalommal jutottak Európa-bajnoki döntőbe, eddig mind a négyszer veszítettek.