Vasárnap rendezték meg a sorrendben harmadik, 50 kilométeres Eszék-Apatin nemzetközi ultramaratont, amelyet 37 női és 107 férfi versenyző fejezett be.  Az ultramaraton legidősebb versenyzője a 74 éves Slavko Vojvodić – Žućo volt, aki 20,2 kilométert teljesített. A két legfiatalabb a Horak-testvérek voltak, Leon (13 éves) és Roko (14 éves), akik váltóban az édesapjukkal futottak. A nemzetközi ultramaratonon Horvátországból hetvenhat, Szerbiából hatvannégy, Bosznia-Hercegovinából három, Magyarországról pedig egy versenyző indult.

A nőknél Bursać Biljana (Crvena zvezda) nyert 4:16:47 órás idővel, a második Nešić Marija, a palicsi Paligo Palus versenyzője lett (5:20:02 óra), míg a dobogó harmadik fokára a zombori Odobašić Tijana állhatott fel (5:28:42 óra).

A férfiaknál a kúlai Popović Veljkóé lett az aranyérem (3:46:02 óra), a palicsi klub versenyzője, Halász Edvárd 3:49:43 órás idővel a második helyen ért célba, megelőzve a zágrábi Vuković Izidort (3:54:02 óra).

A kéttagú staféták versenyét (29,8+20,2 kilométer) a járeki Marković Zoran, Đurić Simo  kettős nyerte (3:46:00 óra), az ezüstérem a đakovói Jurković Gordan, Baličević Dragan alkotta kettősé lett (3:48:43 óra), míg a horvát Lastrić Marko, Jerić Goran páros 3:58:05 órás ideje a bronzéremhez volt elegendő.

A háromtagú váltók (12,1 + 17,7 + 20,2 km) között a Surján Gusztáv, Fodor Tom, Nagy Gellért Béla alkotta zentai Mentőszolgálat csapata szerezte meg az első helyet 3:10:56 órás idővel, második a Road Warriors lett, amelyet Becskei Dániel, Hajas Tibor és Hajas József alkottak (3:19:13 óra), a harmadik helyen pedig az apatiniaké (Čegar Goran, Pešić Miroslav, Kovačić Milan) lett, akiknek 3:27:55 óra kellett a táv teljesítéséhez.

Nyitóképünkön a zentai Mentőszolgálat csapata: Surján Gusztáv, Nagy Gellért Béla és Fodor Tom.