Györe László bejutott az Isztambulban zajló 250-es ATP-torna második fordulójában, miután a rajton egy végig izgalmas és szoros mérkőzésen, 128 perces küzdelem után 7:6 (7-5), 7:6 (8-6) arányban nyert az üzbég Gyenyisz Isztomin ellen, aki tavaly az Austalian Openen Novak Đokovićot búcsúztatta.

Az április 30-án kiadott világranglista 110. helyén álló zentai teniszező remekül kezdte az első játszmát, ugyanis a harmadik játékban elnyerte Isztomin adogatójátékét, azonban az üzbég a negyedik játékban egy breakkel egyenlített. A kilencedik játékban Györének volt egy break-lehetősége, azonban nem tudott élni vele, így a szett a rövidítésben dőlt el. A tie-break során Györe 4:1-re, majd 5:2-re is vezetett, azonban Isztominnak sikerült 5:5-re egyenlítenie. Többre már viszont nem futotta az erejéből, így Györe 7:5 arányban nyerte meg a rövidítést.

A második játszmában Györe az első játékban három, a az ötödikben pedig egy break-labdát mentett, így ez a szett is a rövidítésben dőlt el. A világranglista 89. helyezettjének 6:5-nél szettlabdája volt, azonban Györe előbb egyenlített, majd a következő pontot is megnyerte a saját adogatása után, így neki lett meccslabdája, amit azonnal ki is használt, s bejutott a második fordulóba.

Györe következő ellenfele a harmadik helyen kiemelt, a világranglista 48. helyén álló, olasz Andreas Seppi lesz, akit öt évvel ezelőtt a világranglista 18. helyén jegyeztek.

A torna első kiemeltje a horvát Marin Čilić (4. a világranglistán), a második pedig a bosnyák Damir Džumhur (32.).