Egy biztos: Györe László mérkőzéseit továbbra sem ajánljuk a várandós anyukáknak, magas vérnyomással rendelkezőknek, s azoknak sem, akiknek az idegrendszerük gyöngébb, s nem bírják elviselni az izgalmakat.

Györe nem először játszik a szurkolói idegeivel, de amíg nyer, addig senkinek egy szava sem lehet: a zentai teniszező szerda délután a római challenger tenisztorna második fordulójában 7:6 (7-5), 3:6, 7:5-re nyert a bosnyák Tomislav Brkić (255. a világranglistán) ellen, s ezzel a győzelmével bejutott a salakpályás torna negyeddöntőjébe.

A nyolcaddöntős találkozó első játszmája a rövidítés során dőlt el: a tie-breakben Györe elhúzott 4:1-re, azonban ellenfelének sikerült egyenlítenie (5:5). Akkor azonban ismét sorozatban két Györe-pont következett, így az első játszmát a világranglista 106. helyén álló teniszező nyerte meg 7:6 arányban.

A második szettben Brkić 3:0-ra, majd 5:1-re húzott el, s Györe egy breakkel és a saját adogatójátékának a megnyerésével felzárkózott 5:3-ra, de többre már nem futotta az erejéből, így a bosnyák teniszező 6:3 arányban megnyerte a játszmát, s egyenlített.

A döntő szettet – hasonlóan a második játszmához – Brkić kezdte sokkal jobban, s elhúzott 2:0-ra, azonban Györe elég gyorsan egyenlített. Az ötödik játékban a zentai játékos ebben a szettben másodszor is elveszítette az adogatójátékát, s mivel utána Brkić megnyerte a sajátját, így 4:2-es előnyre tett szert, majd utána Györének négy break-labdát kellett hárítania, hogy Brkić előnye ne legyen még nagyobb (4:3). Mint később kiderült, ez volt a legfontosabb játék az egész mérkőzés során, mivel utána Györe egy breaknek köszönhetően egyenlített, majd megnyerte a saját adogatójátékát is (5:4). A tizedik játékban két meccslabdája is volt, azonban Brkićnak ezeket sikerült hárítania. Nem úgy a tizenkettedik játékban, ugyanis amikor Györe 6:5-ös vezetésénél ismét mérkőzéslabdához jutott, már nem tudott menteni, így Györe László egy két  óra és negyvenöt perces mérkőzés után 7:6, 3:6, 7:5-re nyert a bosnyák játékos ellen.

Györe következő ellenfele a 32 éves, olasz Simone Bolelli lesz, aki a világranglista 139. helyén áll, s a nyolcaddöntőben az egyiptomi Safwatot győzte le 6:1, 6:4-re.