Mezőgazdászok találkoztak hétfőn Belgrádban Branislav Nedimović mezőgazdasági miniszterrel, hogy tárgyaljanak vele az üzemanyagárak csökkentéséről, azonban a találkozó meglehetősen eredménytelennek bizonyult, tudatta az N1.
A gazdák azt mondták: a tárcavezető igyekezett meggyőzni őket, hogy megérti a gondjaikat, de az ígéret, amit az üzemanyagárcsökkentéssel kapcsolatban kaptak, nem elégséges. Ugyanis a miniszter azt ígérte, szeptembertől számíthatnak alacsonyabb árakra a töltőállomásokon.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A földművesek erre azt válaszolták, hogy nekik viszont most, az aratás előtt lenne szükségük megfizethető üzemanyagra.
A gazdák a múlt héten kéttucatnyi vajdasági településen szerveztek tiltakozó megmozdulást az üzemanyagárak miatt, hangsúlyozván, hogy Szerbiában az üzemanyag ára literenként 160-170 dinár, míg az európai földművesek mintegy 90 dinárt fizetnek ugyanezért.


