A francia válogatott jutott be elsőként az Oroszországban zajló labdarúgó-világbajnokság döntőjébe, miután a négy között 1:0-ra nyert Belgium ellen.

A jó iramú mérkőzés egyetlen gólja az 51. percben született, amikor egy szöglet után Samuel Umtiti megelőzte Fellainit, és fejjel továbbította a labdát a hálóba.

Hiába próbáltak meg a belgák mindent, Hugo Lloris, a franciák kapusa remekül védett, s az előtte levő védelem is sorozatban hiúsította meg a belga akciókat. Belgium mintegy hatvan százalékban birtokolta a labdát, de gólt nem sikerült lőnie. A franciák a bírói hosszabbításban megszerezhették volna második góljukat is, de a belga kapus bravúrosan hárított, így maradt az 1:0.

A franciák ellenfele a vasárnap, közép-európai idő szerint 17 órakor kezdődő döntőben az Anglia–Horvátország mérkőzés győztese lesz.

Nyitóképünkön a világbajnokság első elődöntőjének egyetlen gólja látható.