A horvát labdarúgó-válogatott lesz Franciaország ellenfele a vasárnapi világbajnoki döntőben, miután az elődöntőben 120 percnyi küzdelem után 2:1-re nyert Anglia ellen az Oroszországban zajló vb-n.

A találkozón a vezetést az angolok szerezték meg, miután Modrić szabálytalanságát követően Kieran Trippier szabadrúgásból már az 5. percben gólt lőtt.

Az első félidőben nem változott az eredmény, habár az angolok előtt adódott néhány kiváló gólszerzési lehetőség, de egyikből sem született gól, Lingard mellélőtt, Kane pedig a kapufát találta el pár méterről.

A 68. percben egy beadás után Ivan Perišič két védőt is megelőzött, s szép mozdulattal továbbította a labdát a kapuba (1:1).

Perišić egyenlített a 68. percben (fifa.com)

Nem sokkal később Perišić másodszor is feliratkozhatott volna a góllövőlistára, azonban lövése a kapufáról a mezőnybe jutott vissza.

A kilencven perc letelte után következett a kétszer tizenöt perc hosszabbítás, amely során Pickford kapus hatalmasat védett Mandžukić lövése után, azonban pár perccel később már ő is tehetetlen volt. A 109. percben Perišić fejjel tálalt Mandžukić elé, aki nem hibázott, s kilőtte a hosszú sarkot (2:1).

Az angolok az utolsó tíz percben mindent egy lapra téve tÁmadtak, de nem sikerült egyenlíteniük, így Horvátország játszhat a világbajnoki címért a franciák ellen, az angolok pedig szombaton a belgák ellen lépnek pályára a bronzéremért.