Szenzációs győzelmet aratott Györe László a a svájci Gstaadban zajló, félmillió euró pénzdíjazású 250-es ATP-tenisztorna nyolcaddöntőjében, miután csütörtökön 6:4, 1:6, 6:1-re nyert a világranglista 21. helyezettje, a horvát Borna Ćorić ellen.

Az első játszmában Györe kétszer nyerte el a horvát teniszező adogatójátékát, s mivel a sajátját csak egyszer veszített el, így megőrizte break-előnyét a játszma végéig.

A második szettben Ćorić remekül játszott, s 34 perc után, két breaknek köszönhetően 6:1 arányban nyert, és egyenlített.

A harmadik játszma is simára sikeredett, de ezúttal nem Ćorić javára, ugyanis a zentai teniszező 2:1-nél és 4:1-nél is elnyerte a 22 éves Ćorić adogatójátékát, s ez első meccslabdát kihasználva bejutott a legjobb nyolc közé.

Az elődöntőbe jutásért vívott mérkőzésen Györe ellenfele a világranglista 267. helyén álló, szintén horvát, Viktor Galović lesz.