Györe László bejutott a svájci Gstaadban zajló, félmillió euró pénzdíjazású 250-es ATP-tenisztorna elődöntőjébe, miután egy két óra és negyvennégy percen át tartó mérkőzésen 6:7 (5-7), 6:3, 7:6 (7-5) arányban nyert a horvát Viktor Galović (267. a világranglistán) ellen.

Az első játszmában a világranglista 101. helyén álló Györe 4:1-es hátrányba került, de sikerült egyenlítenie, azonban a rövidítést a horvát teniszező nyerte meg 7-5-re.

A második szett elején a zentai teniszezőnek sikerült elnyernie Galović adogatójátékát, s a break-előnyt nem engedte ki a kezéből, így 6:3 arányban megnyerte a szettet, és egyenlített.

A döntő játszmában a horvát játékos 2:1-re vezetett, s Györének öt break-labdát kellett hárítania, amit sikerrel meg is tett, s ez a szett is, csakúgy, mint az első, a tie-breakben dőlt el. Ezúttal azonban Györe volt a higgadtabb és a pontosabb, s 6-5-ös vezetésénél egy mini-breaknek köszönhetően megnyerte a találkozót, s bejutott az elődöntőbe. Előtte Galović 5:1-re vezetett, vagyis a zentai játékos sorozatban hat pontot nyert a tie-break során!

A Galović elleni győzelmének köszönhetően Györe tizenegy helyet lépett előre a napi ranglistán, s jelenleg a 90. helyen áll.

Györe ellenfele a döntőbe jutásért a spanyol Roberto Bautista Agut és a japán Daniel Taro mérkőzés győztese lesz.