A spanyol Roberto Bautista-Agut jutott be a gstaadi salakpályás, félmillió euró összdíjazású, 250-es ATP-tenisztorna döntőjébe, miután a négy között egy 163 perces mérkőzésen 6:7 (5-7), 6:4, 6:4-re legyőzte Györe Lászlót. A zentai teniszező, aki a jelenlegi világranglistán a 101. helyen áll, végig egyenrangú ellenfele volt a világranglista 17. helyezettjével, ami bizakodásra ad okot a következő tornák előtt.

Az elődöntő első játszmájában Bautista-Agut 2:1-es vezetésénél elnyerte Györe adogatójátékát, s nagyon gyorsan 4:1-es, majd 5:2-es előnyre tett szert. A kilencedik játékban azonban Györe breakelt, s utána egyenlített is, s a szett végül a rövidítésben dőlt el. Györe remekül kezdett, 6-1-es vezetéshez jutott, de utána négy pontot elveszített zsinórban, azonban 6-5-nél egy mini-breaknek köszönhetően 7-5-re megnyerte a tie-breaket.

A második szettben Bautista-Agut 2:2-nél elnyerte Györe adogatójátékát, s a break-előnyt a játszma végéig megőrizte, így 6:4-gyel egyenlített.

A döntő játszma kihasználatlan break-lehetőségekkel kezdődött, ugyanis az első három játékban Györének három, Bautista-Agutnak pedig hat break-labdája volt, de egyik játékosnak sem sikerült break-előnyhöz jutnia. A hatodik játékban, Györe 3:2-es vezetésénél a világranglista 101. helyezettjének három break-labdája is volt, azonban a spanyol valamennyit hárította, s mint később kiderült, itt dőlt el a mérkőzés, mivel a következő játékban Bautista-Agut breakelt, s utána megnyerte a saját adogatójátékát is (5:3). Györének még sikerült szépítenie (5:4), de egyenlíteni már nem tudott, így végül a világranglista 17. helyezettje jutott a vasárnapi döntőbe.

Györe a gstaadi torna első fordulójában azt a Denisz Isztomint győzte le, aki 2017 januárjában Novak Đokovićot búcsúztatta az Australian Openen, a második fordulóban pedig a világranglista 21. helyezettje, a horvát Borna Ćorić ellen nyert úgy, hogy a második játszmát 6:1-re elveszítette, a döntő szettet azonban ugyanilyen arányban megnyerte. A négy közé jutásért a szintén horvát Viktor Galović ellen győzött, annak ellenére, hogy a harmadik játszmában a rövidítés során Galović 5:1-re vezetett, de akkor a zentai játékos sorozatban hat pontot nyert.

Az elődöntőbe jutásnak köszönhetően Györét a hétfői világranglistán a 90. hely környékén jegyzik majd.