Azzal, hogy megnyerte az 1,93 millió dollár összdíjazású riói ATP500-as tornát, majd a Sao Pauló-i versenyen bejutott a legjobb négy közé, Györe László nemcsak, hogy ötvennyolc helyet lépett előre a világranglistán, s jelenleg a 32. helyet foglalja el, hanem örökre beírta magát a szerbiai tenisztörténelembe, hiszen Novak Đokovićon kívül egyetlen egy szerbiai férfi teniszezőnek sem sikerült még 500-as tornát nyernie. Györe természetesen nemcsak a szerbiai, hanem a világ tenisztörténelmébe is beíratta a nevét, hiszen a riói verseny győztesei között a neve mindig ott szerepel majd a 2019-es évnél.

Györe László – jegyezzék meg ezt a nevet!

A riói döntő alatt a felvételeken lehetett látni, Györe nem teljesen egészséges, a lábát fájlalta. Aki ismeri őt, az tudta, ha kell, fogcsikorgatva is végigjátssza a meccset, ő a finálét nem fogja feladni. Nem azért edzett rengeteget, nem azért tett félre minden mást az életben, hogy élete első ATP-döntőjében egy sérülés elbánjon vele.

A 23 éves zentai teniszező eredményeire és remek játékára az Indian Wells-i torna főszervezői is felfigyeltek, s szabadkártyát adtak a második számú szerbiai teniszezőnek, aki természetesen azt el is fogadta, így már a március 7-én kezdődő torna helyszínén tartózkodik.

Györe László sikeréről szülővárosa sem feledkezett meg, legalábbis ezt bizonyítja az az óriásplakát, amely kedden jelent meg a város központjában, s amelyen Györe László látható, amikor a riói serleget a magasba emeli, a konfettieső pedig az ő tiszteletére hullik a fejére. A plakáton a Tisza Automotive, az Educatio Alapítvány, valamint Zenta város címere látható.

Györe: Hamar megtanultam, hogy az élet nem igazságos

„Boldog vagyok, hogy sikerült megnyernem egy ATP-tornát, s hogy ez az 500-as sorozat egyik versenye volt. Különleges nap volt ez a pályafutásom során, az életemben. A mérkőzés előtt ideges voltam, mert tudtam, hogy egy kiváló ellenfél vár rám.