Három olyan teniszező is jelezte részvételi szándékát a Hungarian Open ATP250-es salakpályás versenyen, akik a világranglistán a legjobb húsz között szerepelnek. Ott lesz a tornán a zentai Györe László is, aki két éve a selejtezőből indult, s – Viktor Troicki, valamint Fernando Verdasco legyőzésének köszönhetően – egészen az elődöntőig jutott

​Ebből is kiderül, hogy roppant erős mezőny indulhat az április 20. és 28. között Budapesten, a Magyar Tenisz Szövetség szervezésében megrendezésre kerülő Hungarian Open ATP250-es salakpályás versenyen: a tornára idén is számos, az ATP Tourról ismert név nevezett, a legjobb százból harmincnégyen jelezték indulási szándékukat a budapesti megmérettetésen –  írja a torna hivatalos honlapja.

A magyar közönség elé lép a kétszeres ATP tornagyőztes és Davis Kupa-győztes Borna Ćorić, aki karrierje legjobb formájában van, ostromolja a TOP10-et, jelenleg a 12. helyen áll a világranglistán, melyet többek között a tavalyi sanghai döntőnek is köszönhet, amikor Roger Federert is le tudta győzni. A horvát játékos 2017-ben járt már Budapesten, akkor az első forduló jelentette a végállomást, idén azonban ennél biztosan tovább szeretne jutni.

Visszatér a tavalyi bajnok is, a karrierje legjobb helyén, a 16. helyen álló olasz Marco Cecchinato, aki Magyarországon szerezte meg első ATP tornagyőzelmét, majd ettől megtáltosodva többek között Novak Đoković legyőzésével eljutott a Roland Garros elődöntőjéig és megnyerte az umagi tornát is, sőt már idén is van egy tornagyőzelme, Buenos Airesben nem talált legyőzőre.

A 27 éves grúz Nikoloz Basilashvili is ereje teljében van, a jelenlegi 18. helye az eddigi legjobbja. A tavaly a budapesti torna negyeddöntőjéig jutó játékos a 2018-as szezonban két ATP tornagyőzelmet is aratott, Hamburgban salakon, Pekingben pedig kemény pályán nyert.

Újra Budapestre látogat Györe László is, a szerb színekben versenyző magyar származású játékos, akinek jelenlegi 32. helyezése eddigi legjobbja. A 25 éves zentai születésű játékos egyik kedvenc versenye a budapesti, melyen 2017-ben a selejtezőből indulva egészen karrierje első elődöntőjéig jutott, miután a nyolc között meccslabda hárítása után győzte le Fernando Verdascót. Idén is már bemutatta, hogy mire képes salakon, Rio de Janeiróban megszerezte karrierje első ATP tornagyőzelmét, majd Sao Paulóban elődöntőt játszhatott.