A világelső Novak Đoković nem jutott be a Miamiban zajló, keménypályás 1000-es tenisztorna negyeddöntőjébe, miután a legjobb tizenhat között 1:6, 7:5, 6:3 arányban veszített a spanyol Roberto Bautista Aguttól, a világranglista 25. helyezettjétől.

A szerb teniszező magabiztosan, mindössze harminchárom perc megnyerte az első játszmát, a második szett hajrájában viszont félórás esőszünet követekezett, amit Bautista remekül használt ki, s egy breaknek köszönhetően egyenlített. A döntő játszma elején 2:1-nél a spanyolnak sikerült elnyernie Đoković adogatójátékát (3:1), aki azonnal vissza is breakelt, azonban a szett során másodszor is elveszítette a játékot a saját szervája után, s ezt a lehetőséget Bautista már nem engedte ki a kezéből. Az 1988-as születésű spanyol játékos sorozatban másodszor győzte le Đokovićot, s a legutóbbi öt mérkőzésüket nézve 3:2-re vezet.

Ami nem jött össze a szerb világelsőnek, az sikerült a címvédő John Isnernek: az amerikai játékos a brit Kyle Edmund ellen nyert 7:6 (7-5), 7:6 (7-3) arányban.

A nyolc közé jutott a 11. kiemelt horvát Borna Ćorić is, aki az ausztrál Nick Kyrgiost búcsúztatta 4:6, 6:3, 6:2 arányban.

Fucsovics Márton korábbi legyőzője, a selejtezőből főtáblára jutó kanadai Felix Auger-Aliassime is ott lesz a negyeddöntőben, miután két játszmában 7:6 (7-4), 6:4-re győzött a 17. kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvili ellen.