„Jó esténk van” – kezdte Orbán Viktor az EP-választást értékelő beszédét. A miniszterelnök szerint a minden korábbinál magasabb részvétellel Magyarország bizonyította európaiságát.

„Európa a mi hazánk is, meg is akarjuk változtatni” – mondta.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Hivatalosan is bejelenthetem, hogy a 2019 évi EP-választást megnyertük, mert rekordrészvétel mellett rekordgyőzelmet arattunk, tudjuk hogy a népvándorlással és a migrációval új korszak kezdődött, emiatt nyugodtan mondhatjuk, hogy ez egy korszakos győzelem” – mondta Orbán és úgy fogalmazott, hogy ez a választási győzelem megbízatás:

„Megbíztak bennünket a magyarok három dologgal: hogy megállítsuk a bevándorlást mindenhol Európában, hogy megvédjük a nemzetek Európáját és hogy megvédjük a keresztény kultúrát. ” – hangsúlyozta Orbán Viktor.

A kormányfő leszögezte, hogy Brüsszelben mindenkivel együtt kívánnak működni, aki meg akarja akadályozni a bevándorlást.

Nyitókép: hvg.hu