A szerb hadsereg és a rendőrség teljes harci készültsége – melyet a koszovói rendőrség akciója miatt rendeltek el – továbbra is érvényben van, és marad is mindaddig, amíg úgy nem mérik fel, hogy megszűnt a kockázat – nyilatkozta a Szerbiai Rádió és Televizió (RTS) műsorában Nebojša Stefanović belügyminiszter.

„Értékelések készülnek, a helyzetet pedig napról követjük mindaddig, amíg a biztonsági szolgálatok úgy nem értékelik, hogy megszűnt a kockázat. Ezeknek az információknak a birtokában fog majd dönteni Szerbia elnöke arról, hogy a teljes készültségi állapot szintjét csökkenti” – magyarázta a tárcavezető.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A miniszter hozzátette, hogy Koszovóban továbbra is összetett a helyzet, és jó döntés volt a fegyveres erők teljes harci készültségbe helyezése, mellyel „világos üzenetet küldtünk oda, ahová kellett” és azt mondta, Szerbia eltökélt abban, hogy megvédje népét.