Hiába követelték szép szóval, hogy függesszék fel a szárazföldi közlekedésről szóló új törvényt, mivel senki nem hallgatta meg őket, a taxisok Belgrád központját teljesen megbénították. Néhány száz sofőr döntött úgy, hogy részt vesz a tüntetésen, s a jelenlevők azt is közölték, addig maradnak, amíg nem teljesítik a követeléseiket. A taxisok sztrájkja miatt a Belgrád központja járhatatlan, a környező kis utcákban pedig nagyon sok kocsi torlódott fel.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Beograd je u devetom krugu pakla. pic.twitter.com/c6WD6t6osj
— Ana Mirkovic (@ana_mirkovic) June 3, 2019
A taxisblokád miatt a tömegközlekedési eszközök is megváltoztatták az útvonalaikat, s a délutáni csúcsforgalom idején pedig a központtól távolabb eső sugárutakon is csak lépésben lehetett haladni, s ugyanez volt a helyzet a pancsovai hídon is.


