A mostani beruházás nemcsak a gyárnak, hanem Zenta községnek is fontos – emelte ki Czegledi Rudolf polgármester a Pannon RTV-nek adott nyilatkozatában: „2006 óta több mint 180 millió dolláros beruházást hajtottak végre, és ezzel is hozzájárulnak a kapacitásukhoz és az új munkahelyek teremtéséhez.”
A JTI zentai gyára az öt legnagyobb adófizető között van Szerbiában. A megalapítás óta több mint kétmilliárd dollárt fizettek az államkasszába. Mutsuo Iwai, a dohányipari egység elnöke a jelenlevőknek azt mondta, hogy köszönhetően az aktív szerb gazdaságpolitikának és a szabad kereskedelemnek, a Japan Tobacco International folytatja a dohány és a cigaretta kivitelét az Európai Unióba és a Balkán többi országába.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal


