Tiltakozó megmozdulást tartott szombaton délben Belgrádban a Nikola Pašić téren az Oktatási Szakszervezet, melynek során a felsőoktatásban dolgozók fejezték ki elégedetlenségüket, amiért a szerb kormány négy éve halogatja a kollektív szerződés aláírását, tudatja az N1 Televízió.
A felsőoktatási intézmények dolgozói a kollektív szerződés aláírása mellett azt is követelik, hogy a munka árát egyenlítsék ki az általános- és középiskolai dolgozókéval.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A szakszervezet állítása szerint a felsőoktatásban dolgozók esetében a munka ára kilenc százalékkal alacsonyabb, mint az általános- és középiskolákban, diákotthonokban és iskoláskor előtti intézményekben foglalkoztatottaké.
A tüntetést követően az Oktatási, Tudományügyi, és Technológia-fejlesztési Minisztérium azt közölte, hogy a tiltakozás alaptalan.
Nyitókép: N1 / printscreen


