Néhány belgrádi általános iskola diákja az oktatási minisztérium elé vonult, ahol azt követelik, semmisítsék meg az érettségi eredményeit, a középiskolákba pedig az általános eredményeik alapján vegyék fel őket. Ők emellett a miniszter, Mladen Šarčević lemondását is követelik.

A nyolcadikosok a tiltakozást a minisztérium előtt kezdték meg, tudósít az N1 televízió, mivel azonban senki sem állt velük szóba, a kormány épülete elé vonultak. Később visszatértek a minisztérium elé, ahol leültek az útra, lezárták azt a forgalom elől, és azt követelték, hogy nem akarnak felvételizni és érettségizni, hanem középiskoláikba az általános tanulmányi eredményeik alapján akarnak bekerülni.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Fotó: N1