A horvátországi háború idején horvát civilek elleni háborús bűncselekmények miatt ítélt négytől nyolc évig terjedő börtönbüntetésre nyolc egykori szerb katonát a háborús bűnöket vizsgáló belgrádi különleges bíróság – írja a szerb sajtóra hivatkozva az MTI.

Az egykori Jugoszláv Néphadsereg (JNA) nyolc katonája 1991 októberében több tucat horvát civilt gyilkolt meg közvetlenül vagy közvetve a kelet-horvátországi Hosszúlovászon (Lovas). A bíróság emellett a civilek megkínzásában is bűnösnek találta a vádlottakat.
Az első fokú ítélet ellen az elítéltek fellebbeznek.
A férfiakat – öt, azóta elhunyt és egy súlyosan beteg társukkal együtt – 2012-ben már bűnösnek találta a bíróság, és összesen 128 év börtönbüntetésre ítélte, ám a fellebbviteli bíróság végül eljárásbeli hibákra hivatkozva megsemmisítette az ítéletet, és perújrafelvételt rendelt el.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal