A Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztésével foglalkozó munkacsoport ülésezett pénteken.

A háromoldalú találkozó előtt a szerb és a magyar, illetve a szerb és a kínai fél kétoldalú találkozón vett részt, tudósít a Pannon RTV.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Megkezdődött a Budapest-Belgrád vasútvonal fejlesztésével foglalkozó magyar-szerb-kínai munkacsoport ülése Belgrádban pénteken. A felek arról tárgyalnak, mikorra készülhet el teljes vonalán a magyar és a szerb fővárost összekötő vasútvonal.

A vasút magyarországi szakaszának kiépítéséről szóló szerződést júniusban írták alá, míg a szerb oldal kiépítése már megkezdődött, a Belgrád és Ópázova közötti szakaszt várhatóan szeptemberben már be is fejezik. A Budapest-Belgrád vasútvonalon keresztül tud majd a kínai áru a leggyorsabban Délkelet-Európából a kontinens belsejébe jutni.

A mintegy 400 kilométeres vasúti szakaszt kétvágányosítják, és a vonatok óránkénti 160 kilométeres sebességgel tudnak majd rajta haladni. Amikor elkészül, az utazás Belgrád és Budapest között a jelenlegi több mint 8 óráról 3,5 órára csökken.