Vajdaságban a jövő évtől nem kell várakozniuk a rákbetegeknek a sugárkezelésre – jelentette ki Zlatibor Lončar egészségügyi miniszter a Kamenicai Intézetben, tudósít a Vajdasági RTV.
Zoran Gojković tartományi titkárral együtt megtekintette a 6,5 millió euró értékű munkálatokat, amelyek várhatóan novemberben érnek véget, és utána hat sugárzó berendezés működik majd.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A miniszter szerint Vajdaságban az ilyen betegeknél többé nem lehet várólista. A legfontosabbnak azt tartja, hogy a páciensek idejében jelentkezzenek vizsgálatra, hogy sikeres lehessen a kezelés.


