Vajdaságban a jövő évtől nem kell várakozniuk a rákbetegeknek a sugárkezelésre – jelentette ki Zlatibor Lončar egészségügyi miniszter a Kamenicai Intézetben, tudósít a Vajdasági RTV.

Zoran Gojković tartományi titkárral együtt megtekintette a 6,5 millió euró értékű munkálatokat, amelyek várhatóan novemberben érnek véget, és utána hat sugárzó berendezés működik majd.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A miniszter szerint Vajdaságban az ilyen betegeknél többé nem lehet várólista. A legfontosabbnak azt tartja, hogy a páciensek idejében jelentkezzenek vizsgálatra, hogy sikeres lehessen a kezelés.