A magyar női kézilabda-válogatott 28-27-re kikapott Románia csapatától a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság pénteki játéknapján, a csoportkör utolsó fordulójában, így nem jutott a középdöntőbe. Szerbiának viszont sikerült a továbbjutás, a szerb válogatott a csoport utolsó meccsén 29-27-re legyőzte Szlovéniát.

A magyar együttesnek a Románia elleni meccsen a döntetlen is elég lett volna a továbbjutáshoz. A mérkőzés rendkívüli izgalmakat hozott, hiszen a románok a vége előtt nyolc másodperccel szerezték meg először a vezetést és ezt meg is tudták tartani, ami azt jelentette, hogy ők jutnak a középdöntős csoportba.

A magyar válogatottnak mostantól azért kell szurkolnia, hogy a tavalyi Európa-bajnokság 2-6. helyezettjei, vagyis Oroszország, Hollandia, Norvégia, Svédország és Románia közül legalább négy csapat kivívja az olimpiai szereplés, illetve a selejtezőn való részvétel jogát a világbajnokságon, mert ebben az esetben a kontinenstornán hetedik helyezett magyarok is részt vehetnek a márciusi selejtezőn.

Szerbia végig szoros meccset vívott a szlovén csapattal a továbbjutásért, ami sikerült is a szerb lányoknak, miután 12-11-es félidő után 29-27-re nyertek.

A középdöntőbe a szerb válogatott a harmadik helyen jutott tovább csoportjából, ezért nem visz pontot a következő fázisba, ahol Dél-Korea, Németország és a Franciaország – Dánia mérkőzés győztese lesz majd Ljubomir Obradović csapatának ellenfele.

_________________________________________________________________________________________________