Novak Đoković 7:6, 6:4, 6:2-re legyőzte a svájci Roger Federert az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság elődöntőjében, így nyolcadik döntőjére készülhet – eddig mind a hétszer győzött.

A sérüléssel bajlódó Federer csak az első játszmában tudta megszorítani a szerb teniszezőt, de elszalasztotta az alkalmat, pedig 5:2-re is vezetett. Đoković egyenlíteni tudott, majd a rövidítésben megnyerte a szettet.

A második és harmadik játszmában már egyértelműen a hétszeres ausztrál bajnok volt fölényben és magabiztosan nyerte a meccset.

Novak Đoković a döntőben az osztrák Dominic Thiem és a német Alexander Zverev mérkőzés győztesével találkozik. Ha nyer, hétfőtől ismét a szerb teniszező áll majd a világranglista élén.