Gyermekeit szabálytalanul szállítva, érvényes forgalmi engedély nélkül, forgalomból kivont gépkocsival, ittasan közlekedett a szolnoki férfi, és vezetői engedélyét sem tartotta magánál, közölte vasárnap a police.hu.

– A Szolnoki Rendőrkapitányság balesethelyszínelője 2020. június 20-án 16 óra 30 perc körül Szolnok belterületén egy rendszámtábla nélkül közlekedő, erősen rongált állapotú személygépkocsira lett figyelmes. A rendőr mikor megállította a gépkocsi vezetőjét, látta, hogy az autó jobb első ülésén egymás ölében ülve, a biztonsági övvel bekötve utazott a sofőr két gyermeke – olvasható a közleményben.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Az ellenőrzés során megállapításra került, hogy kivonták a forgalomból az autót, érvényes forgalmi engedéllyel nem rendelkezett, valamint a gépjárművezető nem tartotta magánál vezetői engedélyét.

A 33 éves férfival szemben alkalmazott alkoholszonda pozitív értéket mutatott. A rendőrök előállították a jogsértőt biológiai mintavétel céljából.

A férfi ellen közigazgatási valamint szabálysértési eljárás indult a Szolnoki Rendőrkapitányságon.