Zoran Drobnjak, a Szerbia Útjai Közvállalat megbízott igazgatója kijelentette, hogy Szerbiában idén nem emelik az útdíjakat – írja a 021.rs.
Szavai szerint eben az évben a koronavírus-járvány miatt elmaradtak a külföldi gépjárművezetők, így a cégnek a tervezettnél mintegy 40 millió euróval lesz kevesebb a bevétele. Ennek ellenére nem növelik az útdíjakat.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
„Az év első nyolc hónapjában, mintegy 40 millió euróval kevesebb folyt be a tervezettnél, ennek ellenére nem lesz áremelés“ – mondta Drobnjak, aki kiemelte, hogy a nyári szabadságok idején, augusztus elejétől ezidáig 5,4 millióval kevesebb jármű haladt át Szerbia autóútjain, mint tavaly ugyanebben az időszakban.
„Tavaly ebben az időszakban 60 millió gépjármű haladt át az autóutakon, most nagyjából 7 millióval kevesebb fog augusztus végéig“ – mondta Drobnjak.
Drobnjak szerint idén nem emelik az árakat (Fotó: archív)

