Meghalt három krónikus beteg és 510-zel nőtt az új koronavírus-fertőzöttek száma Magyarországon – közölte a koronavirus.gov.hu szombaton.
A kormányzati portálon azt írták: 7892-re nőtt a Magyarországon eddig azonosított fertőzöttek száma, az elhunytaké 624-re emelkedett. Az aktív fertőzöttek száma 3316, 3952-en gyógyultak meg a betegségből.
Az aktív fertőzöttek 43 százaléka, az elhunytak 59 százaléka, a gyógyultak 42 százaléka budapesti.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Kórházban 139 koronavírusos beteget ápolnak, közülük kilencen vannak lélegeztetőgépen.
Hatósági házi karanténban 16 438-an vannak, a mintavételek száma elérte a 460 235-öt.

