A montenegrói parlamenti választásokon vesztes, úgynevezett hazafias politikai erők tartottak tüntetést tegnap este Podgorica központjában, számolt be a Vajdasági RTV.
A megmozdulást válasznak szánták a 30 éven át ellenzékben politizáló, most kormányalakítás előtt álló pártok és koalíciók győzelmi ünneplésére.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A demonstrálók a független polgári Montenegró védelmében gyűltek össze. A főváros Függetlenség tere megtelt emberekkel, akik piros zászlókat lobogtattak, és piros, valamint sötétzöld öltözékben voltak. Azt skandálták, hogy „Viva Montenegro”, és azt is, hogy „Ez nem Szerbia”.
Az ottani rendőrség becslése szerint 50 ezren lehettek Podgorica központjában. A demonstráció incidensek nélkül ért véget.
Tüntetés Podgoricában (Fotó: Tanjug / Edib Tahirović)

