Györe László bejutott az ausztriai Kitzbühelben zajló 400 ezer euró összdíjazású 250-es ATP torna negyeddöntőjébe, miután a legjobb tizenhat között 6:4. 6:4-re nyert az olasz Jannik Sinner (74. a világranglistán) ellen.

Györe, a világranglista 81. helyezettje az első játszmát 38, a másodikat pedig 42 perc alatt nyerte meg, így 80 percnyi küzdelem után, a második meccslabdát kihasználva jutott be a legjobb nyolc közé. Györe a második játszmában 5:1-re vezetett, azonban az olasz játékosnak sikerült feljönnie 5:4-re, azonban a tizedik játék a zentai teniszező győzelmével ért véget.

Az elődöntőbe jutásért Györe ellenfele az argentin Diego Schwartzman lesz: a torna második kiemeltje, aki a világranglista 13. helyén áll, s a nyolcaddöntőben 6:2, 2:6, 7:5-re nyert az osztrák Sebastian Ofner ellen.

Sinner és Györe „kezelése” a mérkőzés végén (Fotó: Felice Calabro)