Nem sikerült bejutni a TSC-nek az Európa-liga selejtezőjének harmadik fordulójába, miután a zentai Városi Stadionban megrendezett hihetetlen fordulatokkal teli és gólgazdag mérkőzésen, a tizenegyesprábajban alulmaradt a bukaresti FCSB ellen. A hazaiak kilenc emberrel fejezték be a mérkőzést, mivel Ponjevićet az első félidő végén, Szilágyit pedig az első hosszabbítás hajrájában állította ki a holland játékvezető. A rendes játékidő 4:4-gyel ért véget, a második hosszabbítás végén 6:6 volt az eredmény, s az FCSB a tizenegyespárbajt 5:4-re nyerte meg.

Álomszerűen kezdődött a találkozó a TSC szemszögéből, hiszen Milićević tizenegyedik és Duronjić tizennegyedik percben szerzett góljával kétgólos előnyre tett szert a hazai csapat. A 26. percben a vendégek 5,5 millió eurót érő labdarúgója, Coman szépített, s még ebben a félidőben jegyezhettük fel azt is, hogy Ponjević a 41. percben megkapta második sárga lapját is, így a TSC tíz emberre fogyatkozott. Az 50. percben Mann egy bombagóllal egyenlített, azonban a következő akció végén Antonić ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz.  A 63. percben 3:3 állt az eredményjelzőn, miután Balaž szabálytalansága után Mann értékesítette a tizenegyest. A bírói ráadás harmadik percében úgy tűnt, eldőlt a továbbjutás, ugyanis Ion góljával az FCSB 4:3-ra vezetett, azonban a következő akció végén a csapatkapitány, Saša Tomanović gólja azt jelentette, hogy kétszer tizenöt perc hosszabbítás vár a csapatokra.

A 103. percben Szilágyi a kiállítás sorsára jutott, s utána Mann megszerezte saját harmadik, csapata ötödik gólját. A válaszra nem kellett sokat várni, az a 105. percben érkezett Janko Tumbasevićtől, aki egy kapáslövéssel egyenlített (5:5).

A második hosszabbítás elején egy baloldali akció végén a csereként beállt Petre góljával ismét a vendégek vezettek, azonban Tomanović fejese azt jelentette, hogy a tizenegyespárbaj döntött a továbbjutásról.

A párbaj során Banjac hibázott, mindenki más eredményes volt, így az FCSB 5:4-re nyerte meg a párharcot, és továbbjutott.