A világranglista 74. helyén álló Györe László bejutott a  271 ezer euró összdíjazású szardíniai salakpályás 250-es ATP-tenisztorna döntőjébe, miután a legjobb négy között az olasz a harmadik játszmában – sérülés miatt – feladta a mérkőzést.

A világranglista 143. helyezettje 6:2-re megnyerte az első játszmát, a másodikban viszont már Györe került fölénybe, aki háromszor nyerte el ellenfele adogatójátékát, így 6:2-re az övé lett a szett.

A döntő játszmában a zentai teniszező 2:1-nél breakelt, majd megnyerte a saját adogatójátékát, így már 4:1-re vezetett, amikor Musetti sérülés miatt feladta a mérkőzést.

Györe ellenfele a döntőben az olasz Marco Cecchinato lesz: a világranglista 103. helyén álló teniszező az elődöntőben esélyt sem adott a szerb Danilo Petrovićnak, (166. a világranglistán) akit 6:1, 6:0-ra győzött le.

Györének ez lesz a második ATP-döntője: az első a Rio de Janeiró-i volt, amelyet meg is nyert. A szardíniai eredménynek köszönhetően a a 25 éves játékos a 63. helyre tornázta fel magát a világranglistán, s amennyiben megnyeri a tornát, úgy még tíz helyet léphet előre, s a hétfői világranglistán az 53. hely környékén jegyzik majd.

Györe László  bejutott pályafutása második ATP-döntőjébe (Fotó: Kurir)