Második ATP-tornáját nyerte meg Györe László: a zentai teniszező a Szicílián zajló, 271 ezer euró összdíjazású, 250-es torna döntőjében 7:6 (7-3), 7:5 arányban nyert az olasz Marco Cecchinato ellen. Györe tavaly februárban Rio de Janeiróban szerezte meg első ATP-tornagyőzelmét, amikor fantasztikus teljesítménnyel nyerte meg az 500-as tornát.

A szadíniai döntőben az első játszma rögtön egy Györe-breakkel kezdődött, az olasz teniszező azonban gyorsan egyenlített, s utána mindenki hozta a saját adogatójátékát, így a szett a rövidítésben dőlt el. A zentai teniszező gyorsan 4:0-ás, majd 6:1-es előnyre tett szert, s végül a harmadik játszmalabdát kihasználva 7-3-ra megnyerte a tie-breaket.

A második szettben Györe ismét breakkel kezdett, azonban Cecchinato kettővel válaszolt, de az olasz teniszező 3:2-es vezetésénél Györe elnyerte ellenfele adogatójátékát, így 4:4-ig két-két breaket jegyezhettünk fel mindkét oldalon. A tizedik játékban, Györe 5:4-es vezetésénél a világranglista 74. helyezettje meccslabdához jutott, ám az olasz teniszezőnek sikerült hárítania, és 5:5-re egyenlített. A tizenkettedik játékban Györe újabb két meccslabdához jutott, amit Cecchinato ismét hárított, a negyediket azonban Györe már nem hagyta kihasználatlanul, így két óra tizenöt percnyi küzdelem után 7:6, 7:5-re megnyerte a mérkőzést, és ezzel a tornát is.

Györe a győzelemnek köszönhetően huszonegy helyet javított a világranglistán helyezésén, s a 74. helyről feltornázta magát az 53. pozícióra.

Györe László (Fotó: La Presse)