Szerbia labdarúgó-válogatottja nélkül rendezik meg jövőre az Európa-bajnokságot: a szerb nemzeti együttes saját közönsége előtt lépett pályára a pótselejtezőben, és végül a tizenegyespárbaj után 5:4 arányú vereséget szenvedett Skóciától.

Szerbia Belgrádban a Rajko Mitić Stadionban – a nézők nélkül megrendezett találkozón – Skócia ellen veszített: a vendégek Ryan Christie révén az 52. percben szerezték meg a vezetést. A vendéglátó válogatott a csereként beállt Luka Jović 90. percben szerzett fejesgóljával egyenlített. A kétszer tizenöt perces hosszabbítás nem hozott gólt, így a pótselejtező a tizenegyespárbajban dőlt el. 4:4-ig senki nem hibázott, s az utolsó sorozatban a skót Kenny McLean is betalált, azonban Aleksandar Mitrović nem tudott egyenlíteni, így Skócia 5:4-re nyert, és kiharcolta a jövő évi Európa-bajnokságon való részvételt.

Magyarország kijutott az Európa-bajnokságra!