Nem történt meglepetés az ausztrál nyílt teniszbajnokság első fordulójában a Rafael Nadal–Györe László mérkőzésen: a spanyol teniszező 113 perc alatt 6:3, 6:4, 6:1-re nyert a zentai játékos ellen.

Az első játszmában Nadal villámrajtot vett, elhúzott 3:0-ra, s innen már nem sikerült Györének visszakapaszkodnia: Nadal 5:1-es vezetésénél elnyerte ellenfele adogatójátékát, és utána megnyerte a sajátját, de utána a második helyen kiemelt teniszezőé lett a játék, így a szett is.

A második játszmában 1:1-nél Nadal breakelt, s ezt az előnyét a szett végéig megőrizte. A tizedik játékban Györének három break-labdája is volt, de Nadal valamennyit hárította így végül 6:4-re nyerte meg a 49 percig tartó játszmát.

A harmadik játszma Nadal-breakkel kezdődött, s azzal is fejeződött be: az utolsó szettben a spanyol háromszor nyerte el Györe adogatójátékát, így magabiztosan győzött, és jutott be a második fordulóba.

Györe Lászlónak túl nagy falat volt a világ második számú teniszezője (Fotó: Tennis World USA)