A Wimbledonban zajló angol nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének negyeddöntőjében Novak Đoković 6:3, 6:4, 6:4-re legyőzte Fucsovics Mártont, és bejutott a legjobb négy közé.

A világranglista 48. helyén álló és Grand Slam tornán először negyeddöntős Fucsovics Márton kissé megilletődve kezdte a világelső elleni meccset, a szerb teniszező 5:0-ra is vezetett az első játszmában, igaz Fucsovicsnak sikerült három játékot egymás után megnyernie, mégis Đokovićé lett a szett.

A második játszmában 4:4-ig fej-fej mellett haladtak, ekkor brékelt a szerb, majd kiszerválta a játszmát is.

A harmadik szett elején Fucsovics elvesztette adogatójátékát, a világelső pedig előnyét rutinosan megtartotta a játszma végéig, kihasználta az első meccslabdát, és bejutott az elődöntőbe, ahol a Shapovalov-Hacsanov meccs győztesével játszik.

Đoković nyerte a meccset (Fotó: archív)