Novak Đoković huszadik Grand slam-serlegét emelhette magasba vasárnap délután, miután a wimbledoni döntőben 6:7 (4-7), 6:4, 6:4, 6:3-ra nyert az olasz Matteo Berrettini ellen. A szerb világelső a wimbledoni győzelemnek köszönhetően utolérte Rafael Nadalt és Roger Federert, akik szintén 20-20 Grand slam-tornát nyertek meg pályafutásuk során.

Az első játszmában Đoković 2:1-es vezetésénél Berrettini elveszítette az adogatójátékát, ami után a világelső 4:1-re és 5:2-re is vezetett, és szettlabdája is volt, azonban azt az olasz játékos hárította, majd breakelt is, így a szett a rövidítésben dőlt el: Berrettini két minibreaknak köszönhetően 7-4-re nyerte meg a tie-breaket.

A második játszma igencsak hasonlított az elsőre, Đoković ezúttal is 5:2-re vezetett, ám utána elveszítette az adogatójátékát. Berrettini szervája után a világelsőnek három szettlabdája volt, azonban egyiket sem használta ki, így az olasz feljött 5:4-re, de több ereje már nem maradt, Đoković magabiztosan nyerte meg a tizedik játékot és 6:4-gyel egyenlített.

A harmadik szettben Berrettini 1:1-nél veszítette el az adogatójátékát, s a breakelőnyt a szerb teniszező a játszma végéig megőrizte, s a második játszmalabdát kihasználva 6:4-re nyerte meg a szettet.

A negyedik, mint később kiderült utolsó játszmában a két teniszező fej-fej mellett haladt egészen 3:3-ig, akkor azonban Đoković elnyerte ellenfele adogatójátékát, és 4:3-ra, majd a sajátját megnyerve 5:3-as vezetésre tett szert, s a kilencedik játékban a harmadik meccslabdát kihasználva 6:3-ra megnyerte a szettet és ezzel a mérkőzést is.