„Először vagyok Anánál vacsorameghíváson. A csirkeszárny ízletes. Egyetlen gond az, hogy Ana nem eszik, én viszont nem tudok ellenállni. Szép hétvégét!” – üzente Aleksandar Vučić elnök a követőinek a közösségi hálókon.
Ana Brnabić kormányfő a tavalyi év végén költözött be családjával abba az állami villába, amelyben Jovanka Broz, Josip Broz Tito özvegye mintegy 30 évig élt házi őrizetben. Itt vacsorázott péntek este Vučić és Brnabić.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A mintegy 4 millió euró érő 750 négyzetméteres épületet a tatarozás után az állam bérbe adta volna valamely külföldi országnak, amely nagykövetségnek, konzulátusnak használhatta volna. Volt is rá érdeklődő, végül mégis a kormányfő költözhetett be a luxusvillába partnerével Milica Đurđićtyal, valamint a most két és fél éves fiukkal, Igorral.
Azt nem tudni, hogy az állam mennyit költött a villa felújítására, de az eredeti tervek szerint erre a célra mintegy 34 millió dinárt irányoztak elő. A kormányfő előzőleg egy 328 négyzetméteres villában lakott Belgrád előkelő negyedében, Dedinjén.
Fotó: Buducnostsrbije/Instagram


