A címvédő Szerbia férfivízilabda-válogatott a vártnál sokkal könnyebben, 14:6 (6:1, 2:1, 3:2, 3:2) arányban nyert Montenegró ellen a Tokióban zajló olimpia B csoportjának 5. fordulójában, így a harmadik helyet szerezte, és az A csoport második helyezettjével, a világbajnok Olaszországgal találkozik az elődöntőbe jutásért. Dejan Savić kiválasztottjai már az első negyedben eldöntötték a Montenegró elleni meccset, amikor remek támadással és kiváló védekezéssel ötgólos előnyre tettek szert.

Az Európa-bajnok magyar válogatott 5:5-ös (2:1, 2:1, 1:1, 0:2) döntetlent játszott a világbajnok és öt éve Rióban bronzérmes olasz csapattal a tokiói olimpia férfi vízilabdatornáján hétfőn, így a harmadik helyen végzett az A csoportban. Märcz Tamás együttese a negyeddöntőben így vagy a spanyolokkal, vagy a horvátokkal találkozik majd szerdán.

Manhercz Krisztián a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornájának ötödik fordulójában játszott Magyarország – Olaszország mérkőzésen (Fotó: MTI)