Három döntőben is érdekeltek voltak kedden magyar kajak-kenu egységek a tokiói olimpián. Végül Kopasz Bálint arany-, Varga Ádám ezüst-, míg a Kozák Danuta és Bodonyi Dóra páros bronzérmet nyert.

A férfi kajak egyesek (K-1) 1000 méteres döntőjében két magyar, Kopasz Bálint és Varga Ádám is rajthoz állhatott. Az elején Kopasz és a portugál Pimenta elszakadtak a mezőnytől, féltávnál bő egy hajóhosszal vezettek mindenki előtt. Varga közben feljött a harmadik helyre. Az utolsó kétszáz métert Kopasz iszonyatosan megnyomta, a végén több mint két hajóval vezetett. Varga Ádám is óriásit ment, kettős magyar győzelem lett a vége.

A női kajak párosok (K-2) 500 méteres döntőjében is két magyar egység – Csipes Tamara és Medveczky Erika, valamint Kozák Danuta és Bodonyi Dóra – is érdekelt volt. A futamban végül egy nagy hajrát követően egy bronzérem jött össze a Kozák-Bodonyi párosnak. A magyarok egy tizedmásodperccel maradtak le az ezüstről. A finálét az új-zélandi Carrington-Regal páros nyerte 1:35.785-ös idővel. A második helyre a lengyel Pulawska-Naja kettős ért be 1:36.753-mal. Kozákék 1:36.867 perces eredménye a bronzéremre volt elég, közvetlenül mögöttük ért célba a másik magyar hajó, a Csipes-Medveczky duó 1:37.114 perces időeredménnyel.

Kettős magyar siker a férfi K1 ezer méteren (Fotó: MTI)