A kajakos Tótka Sándor 200 méteren arany-, míg Csipes Tamara 500 méteren ezüstérmet nyert a Tokióban zajló olimpián, míg Rasovszky Kristóf szintén ezüstérmes lett a 10 kilométeres nyíltvízi úszásban.

Csipes Tamara ezüstérmet szerzett a kajak egyesek 500 méteres versenyében, míg Kozák Danuta, aki a japán fővárosba a szám kétszeres címvédőjeként érkezett, ezúttal lemaradt a dobogóról, negyedik lett. A számot magabiztosan nyerő Lisa Carrington Tokióban már három aranynál jár, és a négyessel – sporttörténelmet írva – szeretné megszerezni a negyediket is. Ő egyébként 1996 és Kőbán Rita óta az első ebben a számban, aki aktuális világbajokként az olimpiát is megnyerte.

Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel aranyérmet szerzett a kajak egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián. A szám másik magyarja, Csizmadia Kolos negyedik lett a döntőben.

A csütörtöki nap harmadik magyar érmét Rasovszky Kristóf nyerte: a 24 éves veszprémi úszó az egész verseny során az élmezőnyben tempózott, az utolsó másfél kilométerre a végül győztes, világbajnok Florian Wellbrock szakadt el tőle, Rasovszky pedig a hajrában az olasz Gregorio Paltrinierit megelőzve másodikként csapott a célba. Ebben a szakágban Magyarország második ötkarikás érmét nyerte Risztov Éva londoni diadalát követően.

Tótka Sándor és az aranyérem (Fotó: MTI)