A magyar férfivízilabda-válogatottnak nem sikerült bejutnia a Tokióban zajló olimpia döntőjébe, miután a négy között 9:6-ra (2:1, 1:1, 2:2, 4:2) veszített Görögországtól. A magyar nemzeti csapat az egész mérkőzésen hátrányban volt, s folyatamosan futott az eredmény után, ám hiába egyenlített többször is, a görögöket ez nem zavarta meg, és a negyedik negyed végére sem fáradtak el, így végül három góllal megnyerték a mérkőzést. Görögország így másodszor is legyőzte a magyar együttest, hiszen korábban a csoportmérkőzések során is összemérte erejét a két együttes, és az (is) a görögök 10:9-es sikerével ért véget.

A másik ágon a címvédő Szerbia és Spanyolország méri össze erejét az elődöntőben: azt a mérkőzést közép-európai idő szerint 12:50-kor játsszák. Annak a mérkőzésnek a vesztese lesz a magyar válogatott ellenfele a bronzmérkőzésen.

A magyar férfivízilabda-válogatott nem jutott a döntőbe (Fotó: Nemzeti Sport/Tumbász Hédi)