Szerbia férfivízilabda-válogatottja győzelmével ért véget a tokiói olimpia, miután Dejan Savić kiválasztottjai 13:10-re (6:3, 2:4, 2:2, 3:1) nyertek az elődöntőben Magyarországot legyőző Görögország ellen.

A Stefan Mitrović, Branislav Mitrović, Milan Aleksić, Duško Pijetlović, Gojko Pijetlović, Filip Filipović és Andrija Prlainović nevével fémjelezett generáció így olimpiai aranyérrem búcsúzott a válogatottól.

A szerb együttes remekül kezdett, 6:3-ra megynerte az első negyedet, utána azonban a görögök felzárkóztak, és egyenlítettek. A döntő az utolsó negyedben dőlt el, amikor Szerbia remekül védekezett, és támadásban kihasználta a lehetőségeit.

A bronzérem Magyarországé lett, amely Spanyolországot győzte le a harmadik helyért megrendezett mérkőzésen.

Jelenet a Szerbia-Görögország mérkőzésről (Fotó: Blic)