Novak Đoković a vártnál sokkal előbb fejezte be szereplését a 2,8 millió dollár összdíjazású dubaji férfi keménypályás tenisztornán, miután a második fordulóban 6:4, 7:6 (7-4) arányban veszített a cseh Jiří Veselýtől.

A világranglista első helyezettje pályafutása során még sose győzte le a cseh ellenfelét, igaz, mindössze egyszer mérték össze erejüket. A világranglista 123. helyezettje az első játszmában breakkel kezdett, ám Đokovićnak sikerült egyenlítenie, és 3:2-re vezetnie, utána azonban megint Jiří Veselý percei következtek, aki újabb breakkel ismét előnybe került, és 6:4-re megnyerte a játszmát.

A második szettben a cseh teniszező 5:3-ra vezetett és a mérkőzésért adogatott, azonban Đokovićnak sikerült egyenlítenie, így a játszma végül a rövidítésben dőlt el, s Veselý végül két mini-breaknek köszönhetően az első meccslabdát kihasználva 7:6-ra megnyerte a szettet és ezzel a mérkőzést is.

Novak Đoković hatalmas meglepetésre a második fordulóban búcsúzott (Fotó: AP Photo/Ebrahim Noroozi)