Az elődöntő jelentette a végállomást Györe Lászlónak a Marrákesben zajló 598 ezer euró összdíjazású, salakpályás férfi tenisztornán (ATP 250). A nyolcadik helyen kiemelt zentai születésű játékos a legjobb négy között 6:1, 7:5 arányú vereséget szenvedett a szlovák Alex Molčantól.

Györe, aki az 55. helyen áll a világranglistán, az első játszmában 2:1-nél és 4:1-nél is elveszítette az adogatójátékát, így a szlovák teniszező félórányi játék után 6:1-re megnyerte az első szettet. A második játszma sem indult jól Györe számára, ugyanis Molčan mindjárt egy breakkel kezdett, de ezt nem sikerült a meccs végéig megőriznie, ugyanis 4:3-nál elveszítette az adogatójátékát. Ez azonban nem zavarta meg a világranglista 65. helyezettjét, aki 5:5-ös állásnál másodszor is breakelt, majd magabiztosan – az első meccslabdát kihasználva – megnyerte a saját adogatójátékát, s 6:1, 7:5-ös győzelmével bejutott a vasárnapi döntőbe, ahol az argentin Coriát 6:3, 6:3 arányban felülmúló belga David Goffin lesz az ellenfele.

Györe László (Fotó: Peter Staples / @ATPTour)