A 22 éves Alejandro Davidovich Fokina szolgáltatta a monte-carlói, 1000-es ATP tenisztorna eddigi legnagyobb meglepetését: a spanyol teniszező a második fordulóban 6:3, 6:7 (5-7), 6:1-re győzte le a világelső Novak Đokovićot.

A szerb teniszező az első játszmában nem találta a ritmust, Fokina pedig ezt okosan kihasználta, és háromszor is elnyerte Đoković adogatójátékát, s mivel a sajátját csak egyszer veszítette el, így 45 perc után az övé lett az első szett.

A második játszma a rövidítésben dőlt el, annak ellenére, hogy 5:4-nél a világelső a szettért adogathatott, de Fokina egy breakkel egyenlített. A tie-breakben Đoković az első szettlabdát kihasználva egyenlített.

A döntő játszma, habár sokan úgy gondolták, hogy a második szett megnyerése szárnyakat ad majd a szerb teniszezőnek, és megtöri Fokina lendületét, az elsőre hasonlított, azzal, hogy a spanyol játékos még magabiztosabb volt, háromszor nyerte el ellenfele adogatójátékát, s fölényesen, mindössze egy játékot veszítve nyerte meg a játszmát, és jutott be a harmadik fordulóba.

Novak Đoković nem jutott be a harmadik fordulóba a monte-carlói tornán (Fotó: Tennishead)